Terapia z zastosowaniem Komórek Macierzystych w leczeniu Bólu Biodra

 
Ból biodra (stawu biodrowego) bywa dla wielu pacjentów bardzo uporczywy i wyniszczający. Osoby zmuszone do wymiany stawu biodrowego na sztuczny (endoproteza biodra), po operacji często zmagają się z licznymi dolegliwościami, próbując je doraźnie łagodzić. Endoproteza biodra wiąże się z ryzykiem operacyjnym (m.in. zatorowość płucna, zropienie endoprotezy) i pooperacyjnym (np. obluzowanie endoprotezy i konieczność rewizji, zwichnięcia endoprotezy).

Dlatego Terapia Komórkami Macierzystymi stosowana u osób zmagających się z bólem biodra, dzięki osiąganym rezultatom i szansie na uniknięcie skomplikowanego i inwazyjnego zabiegu, jest jedną z najlepszych alternatyw. Wykorzystywana jest jako samodzielna terapia lub jako pomoc w regeneracji tkanek po małoinwazyjnej operacji biodra (artroskopia biodra). Dzięki obu zabiegom (dostępne w ofercie SPORT-MED) przez wiele lat można uniknąć operacji endprotezoplastyki.

Terapia Komórkami Macierzystymi znajduje zastosowanie w leczeniu:

  • Niewielkich i średnio nasilonych zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego
  • Naderwania obrąbka stawowego
  • Martwicy jałowej głowy kości udowej bez jej zapadnięcia 

Nie stosuje się Terapii Komórkami Macierzystymi jako jedynej formy leczenia w przypadku:

  • Zaawansowanej choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego
  • Wrodzonej deformacji biodra
Chociaż nie każdy rodzaj bólu biodra lub jego uszkodzenie kwalifikuje pacjentów do Terapii Komórkami Macierzystymi, SPORT-MED zapewnia konsultacje i badania, aby ocenić możliwość zastosowania tej procedury w połączeniu np. z artroskopią biodra lub zakwalifikować do innej metody leczniczej - operacyjnej lub niezabiegowe (np. terapię osoczem bogatopłytkowym PRP GPS lub przeciwzapalną, biologiczną terapię regeneracyjną Orthokine). Posiadamy pełne spektrum możliwości leczniczych, zachowawczych i operacyjnych. 
 
Więcej o Terapii Komórkami Macierzystymi w Ortopedii przeczytasz tutaj
 
W placówce medycznej Sport-Med wykorzystujemy również metodę pozyskiwania komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej. Więcej o innowacyjnej metodzie wykorzystania komórek macierzystych pochodzących z tkanki tłuszczowej przeczytasz tutaj.
 
Często wyszukiwane tematy:

dr Jan Paradowski ©
Umów wizytę Powrót