Terapia Komórkami Macierzystymi w Leczeniu Stawu Skokowego

 
Terapia Komórkami Macierzystymi w leczeniu bólu stawu skokowego, może okazać się idealną nieoperacyjną alternatywą dla osób zmagających się z bólem spowodowanym chorobą zwyrodnieniową lub urazami ścięgien i więzadeł. 
 
Tradycyjne metody leczenia operacyjnego mogą wymagać wykonania artroskopii, artrodezy (nieodwracalnego usztywnienia stawu) lub rekonstrukcji więzadeł stabilizujących staw. Każda z tych procedur operacyjnych może wiązać się z przewlekłym  bólem pooperacyjnym i długim procesem rehabilitacyjnym, przez co codzienne czynności, takie jak chodzenie i jazda samochodem, mogą być utrudnione. Natomiast zastosowanie Terapii Komórkami Macierzystymi wymaga jedynie wykonania niemal bezbolesnego zastrzyku we wskazane miejsce, dzięki czemu organizm będzie mógł się sam zregenerować.
 

Terapia z wykorzystaniem Komórek Macierzystych może być odpowiednia w leczeniu:

  • Łagodnej i umiarkowanej choroby zwyrodnieniowej stawu skokowego
  • Zapalenia ścięgna
  • Częściowego naderwania ścięgna Achillesa oraz tendinopatii ścięgna Achillesa (ból, „zapalenie” ścięgna Achillesa)
  • Naciągnięcia mięśni i więzadeł okolicy stawu skokowego
 

Terapia Komórkami Macierzystymi zazwyczaj nie jest wykorzystywana jako jedyna forma terapii w przypadku:

  • Zaawansowanej choroby zwyrodnieniowej stawu skokowego

  • Złamań kości śródstopia 

  • Całkowitego zerwania ścięgna Achillesa
W tych przypadkach możliwe jest wykorzystanie Terapii Komórkami Macierzystymi jako wspomagania procesu gojenia tkanek. 
 
Trzeba pamiętać, że nie każdy rodzaj urazu stawu skokowego kwalifikuje się do Terapii Komórkami Macierzystymi. Jeśli okaże się, że niemożliwe jest wdrożenia tej procedury w Twoim przypadku, wykonane zostaną dokładne badania i testy oraz konsultacje w celu dobrania innej, odpowiedniej metody leczenia –operacyjnej lub niezabiegowej (np. biologiczna terapia Czynnikami Wzrostu PRP GPS i przeciwzapalna Terapia Orthokine + indywidualnie dobrany protokół rehabilitacji). Jeśli jesteś zainteresowany dodatkowymi informacjami na temat Terapii Komórkami Macierzystymi w leczeniu bólu stawu skokowego lub ścięgna Achillesa, zapraszam do kontaktu.
 
Przeczytaj więcej czym są komórki macierzyste oraz jak będzie wyglądała Twoja Terapia Komórkami Macierzystymi w Ortopedii - kliknij tutaj
 
W placówce medycznej Sport-Med wykorzystujemy również metodę pozyskiwania komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej. Więcej o innowacyjnej metodzie wykorzystania komórek macierzystych pochodzących z tkanki tłuszczowej przeczytasz tutaj.

dr Jan Paradowski ©
Umów wizytę Powrót