Rehabilitacja pulmonologiczna po infekcji koronawirusem COVID-19

Zapraszamy do wysokospecjalistycznego ośrodka rehabilitacji sportowej SPORT-MED Kraków.  Nasi wykwalifikowani fizjoterapeuci i osteopaci opracowali zindywidualizowaną ofertę rehabilitacji pulmonologicznej dla rekonwalescentów po przebytej infekcji koronawirusowej SARS COV-2 Covid-19. Rehabilitacja pulmonologiczna odbywa się pod stałą opieką fizjoterapeutyczną i z użyciem najwyższej klasy aparatów fizykoterapeutycznych.

Aby umówić wizytę u fizjoterapeuty, kliknij tutaj lub zadzwoń: 501-224-884.

 

Spis treści

1. WSKAZANIA

Wielu rekonwalescentów po przebyciu Covid-19 cierpi na powikłania i nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu oddechowego. Niektóre z tych powikłań można przeoczyć lub mogą dać o sobie znać z opóźnieniem. Dlatego w SPORT-MED opracowaliśmy specjalny protokół rehabilitacji pulmonologicznej. Pomoc w regeneracji płuc oraz poczucie ulgi przynieść mogą różne techniki fizykoterapii, fizjoterapii i osteopatii. Skorzystaj z nich w szczególności, gdy:

  • jesteś rekonwalescentem po infekcji koronawirusa SARS COV-2 Covid-19
  • zauważyłeś u siebie oznaki zmęczenia, duszność, osłabienie
  • meczy Cię kaszel i ból w klatce piersiowej

2. SIS - SUPER INDUKCYJNA STYMULACJA

SIS (Super Indukcyjna Stymulacja) to innowacyjny sprzęt renomowanej firmy BTL, używany m.in. przez klub Bayern Monachium. Wykorzystuje technologię najnowszej generacji - działanie SIS oparte jest na polu elektromagnetycznym o wysokiej intensywności (aż 2,5 Tesli indukcji magnetycznej), które poprzez mechanizm depolaryzacji tkanki nerwowo- mięśniowej przyspiesza procesy regeneracyjne w miejscu zabiegowym. Starszy aparat znany był pod nazwą SALUS. BTL wprowadziło udoskonalenia i z powodzeniem wykorzystujemy go w leczeniu naszych pacjentów.

3. TERAPIA TLENOWA

Terapia tlenowa polega na wprowadzeniu powietrza o podwyższonym stężeniu tlenu do dróg oddechowych ozdrowieńca. Skutkiem jest poprawa trofiki komórek układu oddechowego, a zatem przyspieszenie regeneracji płuc. 

4. TECHNIKI OSTEOPATYCZNE

Techniki osteopatyczne mają na celu znormalizowanie napięć w obrębie klatki piersiowej. Osteopatia z założenia ma na celu poprawienie funkcji całego organizmu, wszystkich jego tkanek i układów. Techniki osteopatyczne w szczególny sposób mogą zatem pomóc ozdrowieńcom po infekcji COVID, zwłaszcza po cięższym przejściu choroby. Praca na ścianie klatki piersiowej, mięśniach międzyżebrowych, żebrach i przeponie przynosi ulgę i przywraca prawidłową funkcję, wycofując objawy napięcia i restrykcji.

5. ĆWICZENIA ODDECHOWE

W trakcie treningu mięśni oddechowych fizjoterapeuta uczy pacjenta ćwiczeń, które mogą później być samodzielnie powtarzane w domu. Kontrolowanie fazy wdechu i wydechu poprawia funkcję przepony i innych mięśni oddechowych. Rozprężanie pęcherzyków płucnych umożliwia ich regeneracje i dotlenienie organizmu.

 

Aby umówić wizytę u fizjoterapeuty, kliknij tutaj lub zadzwoń: 501-224-884.

Zapraszamy!

 

Często wyszukiwane tematy:


dr Jan Paradowski ©
Umów wizytę Powrót

O autorze

Jan Paradowski - jest właścicielem Paradowski Medical Group sp. z o.o., która posiada placówkę medyczną Sport Med w Krakowie przy ulicy Miłkowskiego 11A i przy ul. Wrocławskiej 33. Bogate doświadczenie zagraniczne pozwoliło mu na stosowanie nowoczesnych metod, dostępnych w najlepszych światowych ośrodkach. Jako lekarz wypracował własne schematy leczenia terapiami biologicznymi, jak terapia PRP, czy terapia Orthokine. Wykonuje małoinwazyjne zabiegi operacyjne, jak artroskopia kolana, rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego ACL i rekonstrukcja chrząstki stawowej, szycie i implanty łąkotek, a także chirurgia stopy, endoproteza biodra i endoproteza kolana. Jest ceniony również za serdeczne i pełne uwagi podejście do pacjentów.