Terapia Komórkami Macierzystymi w Leczeniu Barku

Procedura Terapii Komórkami Macierzystymi, opracowana przez dr. Jana Paradowskiego w leczeniu urazów sportowych i w chorobie zwyrodnieniowej barku, może być idealną alternatywą dla zabiegów chirurgicznych.


Terapia Komórkami Macierzystymi jest dobrym rozwiązaniem dla osób zmagających się z bólem wywołanym uszkodzeniem pierścienia (stożka) rotatorów, uszkodzeniem chrząstki stawowej na tle zwyrodnienieniowym bądź urazowym lub zapaleniem i przeciążeniem (naciągnięciem) barku. Może być korzystniejszym rozwiązaniem niż artroskopia barku / endoproteza barku, ponieważ leczenie chirurgiczne często jest skomplikowane i może nie przynieść oczekiwanego efektu, m.in. ze względu na złożoną biomechanikę stawu barkowego. Dodatkowo, po operacji  wymagany jest długi proces rehabilitacji, w celu przywrócenia pełnego zakresu ruchomości. Część pacjentów powinna jednak poddać się leczeniu operacyjnemu - oferujemy wówczas małoinwazyjne techniki operacyjne, które uzupełniamy Terapią Komórkami Macierzystymi, przyspieszając i poprawiając regenerację i powrót funkcji.

 

Terapia Komórkami Macierzystymi może więc być stosowana  w przypadku:

  • Częściowego uszkodzenia pierścienia rotatorów (stożka rotatorów)
  • Naderwania obrąbka stawowego
  • Umiarkowanej choroby zwyrodnieniowej stawu ramiennego (barku)
  • Uszkodzenia chrząstki stawowej barku
  • Naciągnięcia mięśni stawu barkowego
 

Terapia Komórkami Macierzystymi zazwyczaj nie jest wykorzystywana jako jedyna forma terapii w przypadku: 

  • Ostrych zmian zwyrodnieniowych w stawach
  • Całkowitego rozerwania pierścienia rotatorów
 
Zachęcam do kontaktu i zarejestrowania się na wizytę lekarską, podczas której wykonane zostaną badania i ocena, czy Twoje dolegliwości kwalifikują się do Terapii Komórkami Macierzystymi. 
 
Z uwagi na fakt, że nie każdy pacjent, zgłaszający się z bólem barku lub jego urazem, jest kandydatem do Terapii Komórkami Macierzystymi, dr Jan Paradowski oceni możliwość zastosowania tej procedury lub ewentualnie omówi inne możliwości leczenia – zarówno te operacyjne jak i niezabiegowe (np. terapię osoczem bogatopłytkowym PRP GPS lub przeciwzapalną, biologiczną terapię regeneracyjną Orthokine). Jeśli są Państwo zainteresowani dodatkowymi informacjami na temat Terapii Komórkami Macierzystymi w leczeniu urazów stawu barkowego, zachęcam do kontaktu.  
 
Przeczytaj więcej o Twojej Terapii Komórkami Macierzystymi w Ortopedii - kliknij tutaj
 
W placówce medycznej Sport-Med wykorzystujemy również metodę pozyskiwania komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej. Więcej o innowacyjnej metodzie wykorzystania komórek macierzystych pochodzących z tkanki tłuszczowej przeczytasz tutaj.
 

dr Jan Paradowski ©
Umów wizytę Powrót