Komórki Macierzyste - Kręgosłup - Terapia Komórkami Macierzystymi w Leczeniu Kręgosłupa

Spis treści:
•    Wstęp
•    Leczenie bólów kręgosłupa komórkami macierzystymi – kompleksowe podejście
•    Zespół interdyscyplinarny odpowiedzialny za leczenie komórkami macierzystymi
•    Przebieg procedury
•    Zalety metody

Wstęp

Niezależnie od wieku i masy ciała, nosisz w sobie materiał o niezwykłym potencjale regeneracyjnym: komórki macierzyste. Uzyskane ze szpiku kostnego lub tkanki tłuszczowej, wykorzystuje się w terapii schorzeń i bólów kręgosłupa. Leczenie bólu kręgosłupa z wykorzystaniem komórek macierzystych to nowatorska oferta medycyny sportowej i regeneracyjnej dla osób w każdym wieku. Dzięki komórkom macierzystym można zniwelować ból kręgosłupa, który powoduje np. dyskopatia; możliwa jest również skuteczna rehabilitacja kręgosłupa.
W Paradowski Medical Group codziennie obserwujemy, jak skuteczne mogą być komórki macierzyste w leczeniu bólów kręgosłupa. Zabiegi z ich wykorzystaniem przynoszą odczuwalną ulgę w cierpieniu, sprzyjają zmniejszeniu stanów zapalnych w osi ciała oraz przyspieszają regenerację uszkodzonych tkanek: mięśniowej, chrzęstnej, łącznej i kostnej. Jest to praktyczne potwierdzenie potencjału terapeutycznego komórek macierzystych, o którym donoszą coraz liczniejsze prace naukowe.

Leczenie bólów kręgosłupa komórkami macierzystymi – kompleksowe podejście

Leczenie bólu kręgosłupa z wykorzystaniem komórek macierzystych to jedna z nieinwazyjnych terapii biologicznych zwyrodnień i urazów – obok Orthokine i leczenia osoczem bogatopłytkowym (PRP) – dostępnych w Paradowski Medical Group.
Działamy niezwyczajnie, gdyż leczenie bólów kręgosłupa z wykorzystaniem komórek macierzystych cechują personalizacja i kompleksowość działań. Dzięki temu terapia odznacza się wysoką efektywnością i długoterminowymi rezultatami. Terapie przeprowadzane są pod opieką doświadczonych specjalistów z dziedziny ortopedii, terapii manualnych, fizjoterapii, osteopatii,  terapii kranio-sakralnej oraz chiropraktyki.

To zasługa pracy wielu specjalistów zaangażowanych w działanie zespołu interdyscyplinarnego, dzięki któremu zapewniamy:
–    holistyczne podejście do pacjenta;
–    indywidualizację procesu diagnostyki i terapii;
–    kompleksowe leczenie.

Procedury medyczne wsparte są profesjonalnym postępowaniem dietetycznym zapewnianym przez doświadczonego specjalistę dietetyka, który na co dzień współpracuje z polskimi kadrami olimpijskimi oraz sportowcami wyczynowymi. Opracowanie spersonalizowanego programu terapeutycznego wspartego odpowiednią dietą możliwe jest dzięki wynikom, jakich dostarcza indywidualnie dobierany bilans biologiczny.

Zespół interdyscyplinarny odpowiedzialny za przebieg procedury

W leczeniu bólu kręgosłupa i rehabilitacji kręgosłupa z wykorzystaniem komórek macierzystych bierze udział zespół specjalistów. Celem postępowania leczniczo-rehabilitacyjno-dietetycznego opartego o terapię komórkami macierzystymi jest przywrócenie homeostazy organizmu poprzez eliminację lub redukcję wpływu czynników wywołujących bóle kręgosłupa (np. dyskopatia, nadwaga powodująca stany zwyrodnieniowe) oraz pobudzenie procesów regeneracyjnych w uszkodzonych tkankach.

W naszej placówce medycznej zapewniamy całościową ocenę pod kontrolą doświadczonych specjalistów. Paradowski Medical Group tworzy zespół specjalistów z takich dziedzin, jak m.in. : ortopedia, neuroortopedia, chiropraktyka, osteopatia, terapia kranio-sakralna, terapia manualna, podologia, dietetyka i wiele innych.

W skład zespołu specjalistów wchodzą:
•    Neuroortopeda – dokonuje podczas wizyty całościowej oceny pacjenta i procesu chorobowego w oparciu o wyniki badań laboratoryjnych oraz diagnostyki obrazowej. Kieruje pacjenta do konkretnego rodzaju leczenia: wielokierunkowego zachowawczego lub operacyjnego.
•    Osteopata – poprzez dotyk ocenia stan mięśni, stawów i więzadeł, a stosując odpowiednie techniki manualne, pomaga w likwidacji bólu i napięć w tkankach oraz zwiększa sprawność motoryczną pacjenta, czym wspomaga działanie komórek macierzystych. Ocena osteopatyczna jest zgodna ze Standardem Opieki Osteopatycznej wytyczonym przez European Federation of Osteopaths (Europejską Federację Osteopatów).
•    Fizjoterapeuta sportowy – jego zadanie to ocena motoryczna pacjenta oraz poszczególnych elementów jego układu ruchu, a także rehabilitacja kręgosłupa z wykorzystaniem dostępnych w naszym Centrum metod i technik. Opracowuje spersonalizowany plan fizjoterapeutyczny oraz zapewnia kompleksową pomoc po leczeniu komórkami macierzystymi.
•    Podolog – w oparciu o dostępne wyniki badań, a także ocenę stóp i deformacji tego obszaru ciała oraz ocenę stawu skokowo-goleniowego wytycza plan leczenia i profilaktyki, którego celem jest odciążenie kręgosłupa. Specjalista ten dobierze wkładki indywidualne lub zaleci postępowanie terapeutyczne w przypadku chorób dotykających stopy, dzięki czemu możliwe będzie uzyskanie prawidłowego ustawienia stopy względem kręgosłupa.
•    Dietetyk – zleca wykonanie indywidualnego bilansu biologicznego i w oparciu o uzyskane wyniki opracowuje spersonalizowany program żywieniowy. Dzięki temu rehabilitacja kręgosłupa i procesy regeneracyjne, które zapoczątkowane zostały przez zaaplikowane komórki macierzyste, wspomagane są od wewnątrz organizmu – odpowiednio dużymi zasobami składników budulcowych, mineralnych i regulatorowych.

Przebieg procedury

•    Na wizycie wstępnej neuroortopeda przeprowadza pełny wywiad medyczny i oględziny ciała pacjenta, analizuje dostarczone wyniki badań laboratoryjnych oraz obrazowych, wykonuje badanie USG, omawia wynik rezonansu magnetycznego. Na podstawie zebranych danych kieruje pacjenta albo do wielokierunkowego leczenia zachowawczego, albo na operację.
•    Zapewniając kompleksową opiekę, przed właściwą terapią, pacjent może zostać skierowany na konsultacje do dietetyka oraz podologa i fizjoterapeuty sportowego, a w razie potrzeby także do innych specjalistów medycznych.
•    Kolejny krok to pobranie komórek macierzystych ze szpiku lub tkanki tłuszczowej (szybką metodą Lipogems), przygotowanie ich do iniekcji i zaaplikowanie w docelowe, chore miejsce (dotknięte dyskopatią lub zwyrodnieniem). Iniekcje wykonywane są precyzyjnie pod kontrolą USG.
•    Na okresowych wizytach kontrolnych dokonuje się oceny skuteczności leczenia.

Pierwsze trwałe efekty leczenia będą widoczne 2-3 miesiące po zaaplikowaniu komórek macierzystych. Będzie to efekt namnożenia się tych komórek oraz uruchomienia procesów regeneracji kości, chrząstki stawowej, więzadeł, ścięgien i tkanki mięśniowej.

Zalety metody:

•    Szybka, minimalnie inwazyjna metoda na leczenie bólów kręgosłupa.
•    Nie wymaga hospitalizacji – realizowana jest jako procedura jednego dnia.
•    Brak konieczności wykonywania badań na zgodność tkankową i stosowania leków immunosupresyjnych, gdyż pacjentowi wstrzykuje się jego własne komórki.
•    Wysokie bezpieczeństwo leczenia bólu – bez skutków ubocznych i powikłań, które mogą towarzyszyć farmakoterapii oraz zabiegom chirurgicznym.
•    Skuteczność i wzmocnienie potencjału regeneracyjnego tkanek (potwierdzone badaniami klinicznymi i obserwacjami własnymi).

Inne nasze usługi:

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu tel. 501 224 884

Zapraszamy na wizytę!

 

kregoslup komorki

Często wyszukiwane tematy:

 


dr Jan Paradowski ©
Umów wizytę Powrót

O autorze

Jan Paradowski - jest właścicielem Paradowski Medical Group sp. z o.o., która posiada placówkę medyczną Sport Med w Krakowie przy ulicy Miłkowskiego 11A i przy ul. Wrocławskiej 33. Bogate doświadczenie zagraniczne pozwoliło mu na stosowanie nowoczesnych metod, dostępnych w najlepszych światowych ośrodkach. Jako lekarz wypracował własne schematy leczenia terapiami biologicznymi, jak terapia PRP, czy terapia Orthokine. Wykonuje małoinwazyjne zabiegi operacyjne, jak artroskopia kolana, rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego ACL i rekonstrukcja chrząstki stawowej, szycie i implanty łąkotek, a także chirurgia stopy, endoproteza biodra i endoproteza kolana. Jest ceniony również za serdeczne i pełne uwagi podejście do pacjentów.