Przed operacją

Jak powinienem przygotować się do operacji?

1. Poproś członka rodziny lub przyjaciela, by towarzyszył Ci w drodze do szpitala w dniu operacji.
2. Zaplanuj wcześniej swój transport do domu lub hotelu w dniu przewidywanego wypisu.
3. Podczas przyjmowania narkotycznych leków przeciwbólowych nie wolno Ci prowadzić pojazdów. Możesz potrzebować transportu na pierwszą wizytę pooperacyjną.
4. O ile lekarz nie zaleci inaczej, po 7-14 dniach od operacji konieczna będzie wizyta kontrolna w placówce medycznej Sport-Med, w celu usunięcia szwów.
5. W zależności od rodzaju przeprowadzonej operacji i Twoich osobistych preferencji, możesz umówić się z Dr Paradowskim na pierwszą wizytę kontrolną po operacji.

 

Co powinienem mieć przy sobie w dniu operacji?

1. Dowód tożsamości ze zdjęciem
2. Dowód ubezpieczenia
3. Przyprowadź przyjaciela lub członka rodziny, który będzie do Twojej dyspozycji przez cały czas i zawiezie Cię do domu po operacji
4. Załóż wygodne, luźne ubranie
5. Operacja stawu ramiennego: zasuwana na zamek lub rozpinana koszula
6. Operacja stawu kolanowego: luźne spodnie lub szorty
**Zostaw biżuterię, pieniądze i cenne przedmioty w domu
 

dr Jan Paradowski ©
Umów wizytę Powrót

O autorze

Jan Paradowski - jest właścicielem Paradowski Medical Group sp. z o.o., która posiada placówkę medyczną Sport Med w Krakowie przy ulicy Miłkowskiego 11A i przy ul. Wrocławskiej 33. Bogate doświadczenie zagraniczne pozwoliło mu na stosowanie nowoczesnych metod, dostępnych w najlepszych światowych ośrodkach. Jako lekarz wypracował własne schematy leczenia terapiami biologicznymi, jak terapia PRP, czy terapia Orthokine. Wykonuje małoinwazyjne zabiegi operacyjne, jak artroskopia kolana, rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego ACL i rekonstrukcja chrząstki stawowej, szycie i implanty łąkotek, a także chirurgia stopy, endoproteza biodra i endoproteza kolana. Jest ceniony również za serdeczne i pełne uwagi podejście do pacjentów.