ARP Wave - przyspieszona rehabilitacja ACL

Zapraszamy do kliniki Sport-Med na zabiegi elektrostymulacji mięśni - tel. 501 224 884. 

 

Spis treści:

 

1. Wstęp

Problemy ze stawami, zapalenia, przeciążenia ścięgien, kontuzje, zwichnięcia czy też urazy związane z powtarzaniem jednej czynności spowodowane są poprzez nieprawidłową amortyzacje wstrząsów przez mięśnie. 

Tkanki mięśniowe nie są stworzone do przyjmowania wstrząsów z tak wielką siłą. Dzięki tej nowoczesnej metodzie rehabilitacyjnej i treningowej możemy odnaleźć mięśnie niezdolne do wykonywania tak ciężkiej pracy i wzmocnić je tak, aby wyeliminować ten problem. Objawy bólu i obrzęku szybko mijają. Metoda ta nie leczy samych złamań kości, urazów stawów czy zwichnięć, tylko leczy mięśnie, które mają za zadanie wspieranie tych struktur.

2. Opis metody

ARP to skrót od Accelerated Recovery Performance - przyspieszone odzyskanie sprawności. Jest to innowacyjna metoda stworzona przez doktora Denisa Thompsona, który jest także wynalazcą systemu ARP Wave.

Technologia ARP Wave opiera się na nerwowo-mięśniowej stymulacji, która w połączeniu z ćwiczeniami eliminuje ból i zwiększa zakres ruchu. Mięśnie naturalnie kurczą się dwa razy na sekundę, a przy użyciu ARP Wave, kurczą się 500 razy na sekundę.  Pozwala to pacjentowi na kilkukrotnie  szybsze wyleczenie, ponieważ taka dawka skurczy zwiększa przepływ krwi do chorych miejsc. Cytując doktora Thompsona: „Tam gdzie jest silniejsze ukrwienie mięśni, tam jest uzdrowienie.”

Szybsze krążenie krwi to nic innego niż, lepsze odżywianie tkanek oraz zwiększona penetracja miejsca urazu co ma szczególne znaczenie dla słabo ukrwionych tkanek. Lepiej ukrwione tkanki, odciążone dzięki skorygowaniu wzorców ruchowych, goją się wielokrotnie szybciej. 

Urządzenie wzmacnia mięsień poprzez jego kurczenie i leczy uszkodzone tkanki przyspieszając krążenie krwi. Nie ma obecnie na rynku żadnej innej terapii, która zapewni tak spektakularne rezultaty w leczeniu jak urządzenie ARP Wave.

Istotnym jest fakt, iż pacjenci zauważają efekty już po pierwszej sesji, a eliminacja bólu następuje już po czwartych zajęciach z zastosowaniem tej metody. Po zakończeniu czterech sesji ból ustępuje całkowicie!!!

ARP Wave jest nadzieją dla chorych, dla których jedynym rozwiązaniem powrotu do zdrowia jest zabieg lub operacja. To urządzenie bowiem może całkowicie wyleczyć uraz. Dzięki tej metodzie możliwa jest rehabilitacja zamiast operacji i rekonstrukcji ACL.

Metoda ta dostępna jest dla każdego bez względu na uwarunkowania chociażby wiekowe, bowiem leczeniu nią może poddać się każdy.
Obecnie z tej metody korzysta już ponad 1000 najlepszych sportowców wyczynowych w piłce nożnej, baseball`u, koszykówce, hokeju i w wielu innych dyscyplinach, gdyż ARP Wave jest jedyną kuracją na świecie, która przynosi rewelacyjne efekty leczenia kontuzji w tak krótkim czasie.

3. Co zapewnia metoda ARP Wave.

Metoda ARP Wave zapewnia:

 • Przyspieszony powrót do zdrowia po kontuzji lub operacji
 • Eliminację chronicznego bólu
 • Zwiększenie wydajności fizycznej i zakresu ruchu

4. Co leczy metoda ARP Wave.

ARP leczy problemy, takie jak:

5. Czym jest Neurologiczna Terapia ARP Wave?

 • Neurologiczna Terapia ARP Wave jest uzupełniającą terapią, która leczy neurologiczne pochodzenie wszystkich fizjologicznych objawów, nie same objawy.
 • Neurologiczna Terapia ARP Wave jest uzupełnieniem wszystkich innych form terapii. Wszystkie pozostałe formy terapii zajmują się fizjologią urazu, nie jego neurologią.
 • Chirurgia leczy tylko objawy, nie leczy źródła problemu.

6. Jak działa Neurologiczna Terapia ARP Wave?

Diagnoza:

Terapia ARP Wave pozwala na ustalenie pochodzenia przyczyny, która powoduje ograniczenie zakresu ruchu i ból.

Leczenie:

Kiedy nie wszystkie mięśnie i stawy odpowiednio pracują, pacjenci często nie zdają sobie z tego sprawy. Dzieje się tak, dlatego, że inne mięśnie zaczynają pracować, żeby nadrobić prace tych uszkodzonych i w rezultacie są przeciążone. Te przeciążone mięśnie nie dają o sobie znać, gdyż przyzwyczajają się do tej nadmiernej pracy. Dlatego tak ważne jest zidentyfikowanie prawdziwej przyczyny.  W momencie gdy przyczyna jest zidentyfikowana pacjent musi neurologicznie “wyszkolić” swoje mięśnie, aby potrafiły odpowiednio amortyzować wstrząsy i aby przerwać te wyuczone przyzwyczajenia.

W metodzie ARP Wave bardzo szybko zwiększamy siłę i masę mięśniową. 

Podczas leczenia metodą ARP Wave wzmacniamy mięśnie w taki sposób aby potrafiły, pracując według nowo wyuczonych wzorców ruchowych, akceptować większe obciążenie.

Ta innowacyjna metoda wspomaga również regenerację ACL. Dzięki niej następuje szybka i skuteczna regeneracja ACL.

7. Przeciwwskazania

Przeciwwskazania:

 • Rozrusznik serca
 • Zakrzepica żył głębokich w ostatnich 24 miesiącach
 • Ciąża

Nie jest przeciwskazaniem:

 • Choroba nowotworowa
 • Implant (metalowy lub ceramiczny np. endoproteza, unieruchomienie śródkostne, zespolenie międzykręgowe)
 • Pompa insulinowa
 • Nadciśnienie
 • Ciąża

 

Często wyszukiwane tematy:

 
 
 

dr Jan Paradowski ©
Umów wizytę Powrót

O autorze

Jan Paradowski - jest właścicielem Paradowski Medical Group sp. z o.o., która posiada placówkę medyczną Sport Med w Krakowie przy ulicy Miłkowskiego 11A i przy ul. Wrocławskiej 33. Bogate doświadczenie zagraniczne pozwoliło mu na stosowanie nowoczesnych metod, dostępnych w najlepszych światowych ośrodkach. Jako lekarz wypracował własne schematy leczenia terapiami biologicznymi, jak terapia PRP, czy terapia Orthokine. Wykonuje małoinwazyjne zabiegi operacyjne, jak artroskopia kolana, rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego ACL i rekonstrukcja chrząstki stawowej, szycie i implanty łąkotek, a także chirurgia stopy, endoproteza biodra i endoproteza kolana. Jest ceniony również za serdeczne i pełne uwagi podejście do pacjentów.