SIS - Super Indukcyjna Stymulacja

Zapraszamy do wysokospecjalistycznego ośrodka ortopedii i rehabilitacji sportowej SPORT-MED Kraków, w której wykwalifikowani fizjoterapeuci mają do dyspozycji najwyższej klasy aparaty fizykoterapeutyczne. Dzięki temu unikatowemu połączeniu i stałej współpracy fizjoterapeuty z ortopedami, uzyskujemy szybkie rezultaty pracy z naszymi Pacjentami.

Aby umówić wizytę u lekarza, kliknij tutaj lub zadzwoń: 501-224-884.

 

SIS (Super Indukcyjna Stymulacja ) to innowacyjny sprzęt firmy BTL, używany przez klub Bayern Monachium. Wykorzystuje technologię najnowszej generacji - działanie SIS oparte jest na polu elektromagnetycznym o wysokiej intensywności (aż 2,5 Tesli indukcji magnetycznej), które poprzez mechanizm depolaryzacji tkanki nerwowo- mięśniowej przyspiesza procesy regeneracyjne w miejscu zabiegowym. Starszy model znany był pod nazwą SALUS.

Spis treści

1. PARAMETRY

SIS w swoim działaniu wykorzystuje szeroki zakres częstotliwości oraz intensywności impulsów pola elektromagnetycznego. W zależności od wybranych parametrów korzystnie wpływa na:

 • redukcję bólu,

 • mobilizację stawów,

 • przyśpieszenie gojenia tkanek,

 • regenerację nerwów obwodowych,

 • rozluźnienie lub wzmocnienie mięśni.

Szeroki zakres częstotliwości ( 1-150 Hz) pozwala na redukcję dolegliwości bólowych w stadium ostrym, podostrym jak i przewlekłym. W zależności od oczekiwanych efektów zabiegowych wykorzystuje się różne zakresy częstotliwości. Dobór odpowiednich parametrów oparty jest na trzech teoriach kontroli bólu.

1) Teoria kontroli wejścia (120-140Hz)- dla bólu podostrego, np. w chorobach reumatycznych.
2) Teoria bramki bólowej (60-100Hz)- dla bólu ostrego, świeże urazy i kontuzje.
3) Teoria endorfinowa (2-10Hz)- dla bólu przewlekłego- stany przeciążeniowe.

2. INTENSYWNOŚĆ

Intensywność zabiegu ( 1-100%) jest parametrem indywidualnie dobieranym na podstawie odczuć pacjenta. W wyniku depolaryzacji tkanki nerwowo- mięśniowej dochodzi do pożądanego skurczu mięśnia, którego siła uzależniona jest od tolerowanej intensywności bodźca. Zabieg jest dla pacjenta całkowicie bezbolesny i komfortowy.

Liczne badania kliniczne wskazują na wysoką skuteczność działania pola elektromagnetycznego o wysokiej intensywności. Blisko 87% pacjentów poddanych terapii z wykorzystaniem aparatu SIS stwierdziło znaczące zmniejszenie się dolegliwości bólowych w trakcje badań klinicznych oraz utrzymanie się uzyskanego efektu po ich zakończeniu. Na chwilę obecną nie istnieje terapia, która w badaniach uzyskałaby tak wysoką procentowo skuteczność w walce z bólem.

3. MECHANIZM DZIAŁANIA

Mechanizm działania SIS:

 • Mobilizacja stawów- w wyniku rytmicznego napinania mięśni w okolicy torebki stawowej dochodzi do jej rozluźnienia, a w konsekwencji przywrócenia fizjologicznej gry stawowej. Mechanizm ten wykorzystywany jest m.in. w przypadku zmniejszenia ruchomości stawu np. w wyniku długotrwałego unieruchomienia po złamaniu.

 • Gojenie złamań- pole elektromagnetyczne wpływa na przepływ krwi w obszarze zabiegowym. Umożliwia tworzenie się nowej tkanki naczyniowej oraz chrzęstnej, sprzyjając tym samym procesom przebudowy oraz mineralizacji kości.

 • Stymulacja mięśni- w zależności od zastosowanej częstotliwości, pole elektromagnetyczne wpływa na relaksację lub wzmocnienie mięśni. Mechanizm ten znajduje zastosowanie w przypadku nadmiernie napiętych i skróconych mięśni lub przy zanikach mięśniowych.

4. WSKAZANIA

5. PRZECIWWSKAZANIA

 • Implanty elektroniczne, metalowe

 • Rozrusznik serca

 • Chrząstka wzrostu

 • Choroby serca i krwi

 • Pompy leków

 • Nowotwór

 • Ciąża

 • Gorączka i infekcje

 

Aby umówić wizytę u lekarza, kliknij tutaj lub zadzwoń: 501-224-884.

 

Często wyszukiwane tematy:


dr Jan Paradowski ©
Umów wizytę Powrót

O autorze

Jan Paradowski - jest właścicielem Paradowski Medical Group sp. z o.o., która posiada placówkę medyczną Sport Med w Krakowie przy ulicy Miłkowskiego 11A i przy ul. Wrocławskiej 33. Bogate doświadczenie zagraniczne pozwoliło mu na stosowanie nowoczesnych metod, dostępnych w najlepszych światowych ośrodkach. Jako lekarz wypracował własne schematy leczenia terapiami biologicznymi, jak terapia PRP, czy terapia Orthokine. Wykonuje małoinwazyjne zabiegi operacyjne, jak artroskopia kolana, rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego ACL i rekonstrukcja chrząstki stawowej, szycie i implanty łąkotek, a także chirurgia stopy, endoproteza biodra i endoproteza kolana. Jest ceniony również za serdeczne i pełne uwagi podejście do pacjentów.