Procedura Terapii Komórkami Macierzystymi

Procedura Terapii Komórkami MacierzystymiTerapia Komórkami Macierzystymi wykonywana przez dr Jana Paradowskiego – SPORT-MED w wyspecjalizowanym ośrodku medycyny regeneracyjnej, jest innowacyjną możliwością wykorzystania własnych komórek macierzystych w leczeniu chronicznego bólu kolan, bioder, barku, stopy/stawu skokowego lub kręgosłupa oraz stanów, które nie poddały się dotychczasowemu leczeniu zachowawczemu (nieoperacyjnemu).

Terapię Komórkami Macierzystymi stosujemy przy leczeniu bólu stawów w ortopedii i medycynie sportowej. Kliknij tutaj i przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej na temat jednak z najbardziej innowacyjnych metod leczenia.

 

Pierwszym krokiem jest zadecydowanie, czy jesteś dobrym kandydatem do Terapii Komórkami Macierzystymi. Decyzję podejmuje dr Jan Paradowski na podstawie przeprowadzenia wywiadu lekarskiego, badania ortopedycznego, wykonaniu badania USG, analizie zdjęć RTG i często MRI (rezonansu magnetycznego). Terapia Komórkami Macierzystymi nie zawsze jest jednak najlepszym rozwiązaniem. Jeśli okaże się, że nie kwalifikujesz się do Terapii Komórkami Macierzystymi, przedyskutujemy z Tobą inne możliwości leczenia – zarówno nieoperacyjne, jak i te zabiegowe. 

Jeśli pomyślnie przejdziesz kwalifikację do Terapii Komórkami Macierzystymi, dr Jan Paradowski omówi z Tobą szczegółowo i wyjaśni sposób działania Terapii Komórkami Macierzystymi w ludzkim organiźmie. Udzieli także odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.
  • Zabieg wykonywany jest w krótkotrwałym znieczuleniu lub sedacji. Możliwe jest także wykonanie zabiegu w znieczuleniu miejscowym (u pacjentów w gorszym stanie ogólnym). W związku z tym nie powinieneś odczuwać bólu w trakcie trwania zabiegu.
  • Chirurg ortopeda lub chirurg kręgosłupa pobierze odpowiednią ilość Twojego szpiku kostnego.
  • Szpik kostny zostanie wprowadzony do urządzenia, które odseparuje komórki macierzyste od pozostałych komórek szpiku.
  • Komórki macierzyste zostaną następnie z powrotem wstrzyknięte do Twojego organizmu w okolicę uszkodzenia lub bólu, aby wspomóc regenerację.
  • Cała procedura trwa około 30 minut.
Po krótkim odpoczynku związanym ze znieczuleniem będziesz mógł wrócić do domu i swoich czynności sprzed Terapii. Zostaniesz jednak poproszony o zgłoszenie się na kilka wizyt po zabiegu (za pośrednictwem telefonu lub maila), w celu kontroli postępów Twojego procesu gojenia i regeneracji uszkodzonych struktur.
 
Więcej o terapii komórkami macierzystymi przeczytasz tutaj
 
Zobacz też:
 

dr Jan Paradowski ©
Umów wizytę Powrót

O autorze

Jan Paradowski - jest właścicielem Paradowski Medical Group sp. z o.o., która posiada placówkę medyczną Sport Med w Krakowie przy ulicy Miłkowskiego 11A i przy ul. Wrocławskiej 33. Bogate doświadczenie zagraniczne pozwoliło mu na stosowanie nowoczesnych metod, dostępnych w najlepszych światowych ośrodkach. Jako lekarz wypracował własne schematy leczenia terapiami biologicznymi, jak terapia PRP, czy terapia Orthokine. Wykonuje małoinwazyjne zabiegi operacyjne, jak artroskopia kolana, rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego ACL i rekonstrukcja chrząstki stawowej, szycie i implanty łąkotek, a także chirurgia stopy, endoproteza biodra i endoproteza kolana. Jest ceniony również za serdeczne i pełne uwagi podejście do pacjentów.