Żywienie

Dla sportowców, którzy chcą osiągać jak najlepsze rezultaty bardzo ważnym aspektem jest dostarczenie odpowiedniej ilości składników odżywczych.
Istotne są zarówno składniki budulcowe jak i energetyczne, dla uzyskania jak najwyższej efektywności
W poszczególnych dyscyplinach sportu, dane substancje odżywcze odgrywają zasadniczą rolę. Dlatego tak ważne jest, aby dostosować swoją dietę do rodzaju treningu.
 
Zachęcam do lektury artykułów dostępnych w rozwijanej liście „Żywienie”, które pomogą w skonstruowaniu odpowiedniej diety. Przypominam w nich również o czym każdy sportowiec musi zawsze pamiętać przed przystąpieniem do treningu!
 

dr Jan Paradowski ©
Umów wizytę Powrót

O autorze

Jan Paradowski - jest właścicielem Paradowski Medical Group sp. z o.o., która posiada placówkę medyczną Sport Med w Krakowie przy ulicy Miłkowskiego 11A i przy ul. Wrocławskiej 33. Bogate doświadczenie zagraniczne pozwoliło mu na stosowanie nowoczesnych metod, dostępnych w najlepszych światowych ośrodkach. Jako lekarz wypracował własne schematy leczenia terapiami biologicznymi, jak terapia PRP, czy terapia Orthokine. Wykonuje małoinwazyjne zabiegi operacyjne, jak artroskopia kolana, rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego ACL i rekonstrukcja chrząstki stawowej, szycie i implanty łąkotek, a także chirurgia stopy, endoproteza biodra i endoproteza kolana. Jest ceniony również za serdeczne i pełne uwagi podejście do pacjentów.